אוהבים

מאמינים

מסוגלים

מרכז תמיכה ומידע למשפחות המתמודדות עם אוטיזם

logo_footer

נופש לאמהות

נופש אמהות

ילדים עם אוטיזם בתפקוד נמוך, מאופיינים לרוב עם בעיות התנהגות קשות במיוחד.

ילדים אלו אינם גמולים, וזקוקים לטיפול סיעודי בכל שעות היממה. המאפיינים הבולטים של אוטיזם בתפקוד נמוך הינם: שינה לשעות ספורות ביממה, קולניות, הפרעות אובססיביות, דחף לברוח מהבית/מהבית ספר, משחק במים, מאכלים ועוד.

הנטל הכבד של טיפול בילד ברוב המקרים נופל על כתפיה של אמו. האם במקביל מנהלת את ביתה, עובדת ומטפלת בשאר ילדיה, והאנרגיות הרבות שאמא זקוקה להוציא כדי לטפל בבנה עם האוטיזם אינם ניתנים להבנה למי שלא חוה את ההתמודדות הזו.

עמותת “מסוגלים” שהוקמה ע”י הורים לילדים עם אוטיזם בתפקוד נמוך, ראתה לנכון להתמקד בניסיון לתת לאימו של הילד תמיכה נפשית ופיזית, ולהקל עליה ככל הניתן.

מלבד הנופשונים שמקיימת העמותה לילדים עצמם כדי לאפשר לבני משפחתם ימי הפוגה ומנוחה במשך השנה, מקיים ארגון “מסוגלים” גם נופשונים יעודיים לאימהות אלו.

אמהות בקייטנה

נופש האמהות נערך בבית מלון מפואר (5 כוכבים) למשך 3-4 ימים והוא כולל פנסיון מלא, עם מגוון רחב של פעילויות ותוכן מותאם לאמהות הנופשות.

כל משתתפת בנופשון משלמת על דמי רישום בלבד, והיא חווה חוויה בלתי נשכחת שמעניקה לה כוחות נפשיים ופיזיים להמשך ההתמודדות שלה עם בני משפחה ובנה האוטיסט.

בנופשון מתארחים בעלי מקצוע מתחומים רבים העומדים לרשותם של האמהות: יועצים רפואיים, פסיכיאטרים ופסיכולוגים המתמחים בתחום האוטיזם, יועץ זכויות, ועוד.

לצד אלו, נהנות האמהות מרצף פעילויות הכוללות סרטים והצגות, הרצאות וסטנד-אפ, שירה, ריקוד, הפעלות ומשחקי חברה.

בזמן שהייתם של האמהות בנפשון, מטפלת עמותת מסוגלים בחלק מן הילדים האוטיסטים אשר הינם ילדים לאמהות חד-הוריות או ילדים שאבותיהם אינם מסוגלים לטפל בהם לבדם כשהאם נמצאת בחופשה.

מכל שלל פעילויות עמותת מסוגלים, האמהות מדווחות כי הנופשון היחודי הוא גולת הכותרת, וכי הוא מגבש ומאחד את כלל האמהות ונותן להם כוח שאיש בסביבתם לא לא יכול להעניק ולהבין.

קיום נופשון זה – מסייע למעגלים רבים ורחבים. ע”פ דיווחי המשפחות, הנופשון יוצר חיבור של בני המשפחה כאשר האטם שבה עם כוחות רעננים, תורם רבות לזוגיות, להורות, ומעניק שמחה ותקווה למשפחה כולה.

בקייטנת האמהות משתתפות כ 100 אמהות בכל מחזור, והינם מגיעות מרוב אזורי הארץ ומכל המגזרים.

רישום והשתתפות

אמהות המעוניינות להשתתף בנופשוני האמהות של מסוגלים, יכולות לפנות למשרדינו, ולקבל את כל המידע הנדרש. לפרטים נוספים: 02-5910030