אוהבים

מאמינים

מסוגלים

מרכז תמיכה ומידע למשפחות המתמודדות עם אוטיזם

logo_footer

ימי כיף בחופשות

ימי כיף בחופשות

בכל יום של חופשה במשך השנה, מקיימת עמותת מסוגלים ימי כיף לילדים שעל הרצף האוטיסטי. ימים אלו נועדו לאפשר לבני משפחותיהם של הילדים להנות מיום החופשה בשלווה וברוגע.

יום הבחירות
ביום הבחירות לכנסת או לרשויות המקומיות בהם קיים במדינת ישראל יום שבתון, נמצאים משפחות רבות בחופשה מהעבודה ומבתי הספר. מסוגלים מקיימת בימים אלו יום טיול ארוך למאות ילדים שעל הרצף

יום העצמאות
ביום העצמאות מאפשרת מסוגלים למאות משפחות עם ילדים אוטיסטים חופשה מהנה, לנוח ולהירגע או לחגוג גם מחוץ לבית ללא עול ודאגה לשמירה והשגחה צמודה על בנם האוטיסט. ביום העצמאות יוצאים ילדי מסוגלים ליום כיף ארוך ומהנה עם טיולים מותאמים במתחמים שיועדו לכך.

ל”ג בעומר
פעילות נוספת נערכת ביום לג בעומר בהם ילדי בתי הספר הרגילים נמצאים בחופשה, ורוצים להנות ממנה סביב המדורה לצד כל בני המשפחה מבלי שהדבר יהווה סכנה לילדם האוטיסט. אירוע סביב מדורה עם ילד אוטיסט בתפקוד נמוך יכול לעיתים להיגמר חלילה באסון בשל חוסר השגחה ולו לשניה אחת.

תשעה באב
בתשעה באב, הורים רבים צמים, ונמצאים בבתיהם, וזקוקים למנוחה ושלווה. בשביל זה, ארגון מסוגלים מוציא לפועל יום טיול ארוך עם עשרות מתנדבים ומתנדבות השוהים עם הילדים באתרי טבע, עם פעילות רבה ומגוונת עד לשעות הערב.