אוהבים

מאמינים

מסוגלים

מרכז תמיכה ומידע למשפחות המתמודדות עם אוטיזם

logo_footer
מרכז מידע

שישה נופשוני הקיץ של מסוגלים שנערכו במהלך חודש אוגוסט 2023, הסתיימו בהצלחה.

הנופשונים נערכו השנה בכמה קמפוסים ברחבי הארץ. בנתיבות, התקיים נופשון ענק לילדים עד גיל 10 בתפקוד נמוך, בנופשון השתתפו כ 160 ילדים, עם כ 200 מדריכות וצוות לוגיסטי וניהולי. הילדים נהנו משמונה ימים של חוויות וכיף, טיולים, אטרקציות ופעילויות מותאמות לרמתם וגילם. במודיעין עילית התקיים הנופשון ל- 150 בוגרים (בנים) בתפקוד נמוך. החניכים מגיל 10 ועד גיל 21 שהו בשמונת ימי הנופשון לצד מדריכים ואנשי צוות שהפיקו נופשון מדהים, מלא בחוויות ופעילויות.

נופשונים לילדים ובוגרים בתפוקד גבוה נערכו בשני קמפוסים שונים, הילדים עד גיל 12 נהנו בנופשון של שבוע ימים שהתקיים בפתח תקווה, והנופשון לבוגרים בתפקוד גבוה נערך במודיעין. במסוגלים קיימו השנה גם נופשונים לבנות בתפקוד גבוה במלונית של מסוגלים בירושלים.

כלל הנופשונים הופקו ברמה גובה תוך חשיבה על הפרטים הקטנים ביותר. את הנופשונים מנהלים מוות רכזים ורכזות המתמחים בהוראה וחינוך מיוחד לילדים על הרצף, עם צוות לוגיסטי ניהולי שפיקד על מעל 1000 (!) מדריכים ומדרכיות. את הנופשונים ליוו צוות פראמדיקים ואנשי מקצוע ממגוון תחומים. דגש מיוחד הושם על איכות המזון בנופשונים, ועל מגוון ההפעלות והאטרקציות כך שיהיו מותאמים לכל רמה ותפקוד של משתתפי הנופשון.

עלות כל הנופשונים נאמדת בסך של 2.1 מיליון ש”ח, משרד הרווחה והשירותים החברתיים מממן כמחצית מהסכום, ושאר המימון מוטל על כתפיהם של ידידי ותורמי עמותת מסוגלים, שפותחים בכל פעם מחדש את ליבם ומאפשרים למאות המשפחות של הילדים לחוות חופשה שפוייה עפ שאר בני המשפחה ברוגע, כשילדיהם האוטיסטים שוהים בנופשונים.